Teknoloji

Bazı YouTube Yöneticilerine Göre Kısa Videolar Platformu ‘Çökebilir’!

Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, sosyal medyada yeni bir dönem başlattı. Kullanıcıların TikTok’a büyük ilgisi, rakip platformlar kısa video formatlarına odaklanmasını sağladı. Instagram Reels ve YouTube Shorts bunun en açık örneğidir. Ancak kısa videolar dünyanın en büyük çevrimiçi video platformu YouTube’dan çok daha fazlasıdır. yararsızbenziyor.

Financial Times’a konuşan üst düzey bir YouTube yöneticisi, Shorts videolarının YouTube’un en büyük gelir kaynağı olduğunu söyledi. reklamlara tıkla söylenmiş. Üstelik şirketin üst düzey yönetim ekiplerinin çoğu da böyle düşünüyor. Hatta YouTube çalışanlarına göre YouTube, TikTok’a rakip olacak şekilde sunduğu Shorts özelliği sayesinde büyük bir fark yarattı. mali krize girebilir.

Peki YouTuber’lar neden böyle düşünüyor?

Reklamlar YouTube’un bir numaralı gelir kaynağıdır. Şirket, yalnızca uzun görsellerin yüklendiği dönemlerde oldukça meşguldü. yüksek reklam gelirleri yapıyordum. Ancak Shorts’un kullanıma sunulmasıyla bu durum değişti. YouTube reklam geliri son çeyrekte toparlandı ancak önceki üç çeyrekte düştü. Yıllık reklam gelirleri düşüş trendinde . YouTube yöneticilerini endişelendiren de tam olarak bu.

Google, Shorts’tan daha fazla para kazanmak için neler yapacağı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ancak bu bahiste somut adımlar atılamazdı . Diğer taraftan; Financial Times’ın YouTube’un reklam gelirinin azalmasına yardımcı olan araştırmasına göre, Shorts videoları popüler olmaya devam ettikçe içerik oluşturucular da uzun videolardan uzaklaşıyor. çarpan etkisi yaratmak . Platformun gelecekteki saldırılarını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu