Teknoloji

Danimarkalılardan Ermaksan’ın yenilikçi teknolojilerine özel ilgi

BURSA (İGFA) –’‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan’ın ileri teknoloji odaklı çalışmaları tüm dünyada ilgi görüyor.

Danimarka Mercantec Meslek Lisesi’nden Bursa’ya gelen ziyaretçiler, Ermaksan’ın üretim tesislerini ve yüksek teknoloji merkezini gezerek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldular.

Türkiye’nin ilk %100 yerli ilk lazer çipi, ilk lazer diyot modülü, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensörü (Fiber Bragg Grating) gibi birçok yeni nesil teknolojiyi üreten ve tüm dünyaya ihraç eden Ermaksan , Ermaksan’ın yüksek teknoloji alanında yer almaktadır. Çalışmaları ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Danimarkalı konuklar, lazer çip üretiminden sac işleme teknolojilerine, savunma sanayinden havacılık ve lazer çip üretimine kadar birçok kesim için kilogramı 2 olan Optoelektronik Ar-Ge Merkezi ile öne çıkan Ermaksan’ın Bursa’daki tesislerinde gezdi. milyon dolar. hayretler içinde kaldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu