Yaşam

Faik Erbağı İlkokulunda Laboratuvar Sınıfı Açıldı

Keçiören Belediyesi, “Eğitimin Bir Tuğlası Biziz” projesi kapsamında ilçedeki Faik Erbağı İlköğretim Okulu’na 310 adet laboratuvar cihazı teslim etti. Törenle gerçekleştirilen malzeme teslim programına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı.

Programda öğrenci ve öğretmenlere seslenen Altınok, “Okullarımıza kazandırdığımız laboratuvar gereçlerinin geleceğin bilim insanlarını yetiştirmemize vesile olmasını temenni ediyorum. Okullarımızı kütüphaneler, laboratuvarlar ve müzik sınıfları ile donatıyoruz. Devletimizin ve milletimizin geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek asli görevimizdir.” söz konusu.

Öğrencilere bir dizi tavsiyelerde de bulunan Altınok, bilimi ve teknolojiyi yakından takip etmeleri gerektiğini söyleyerek şunları söyledi:

“Bilim ve teknolojiyi yakından takip edeceksiniz. En güçlü şirketler bilişim, teknoloji ve yazılım şirketleri oldu. Dünyanın istikrarı 30 yılda değişti. Bilişim departmanları petrol, silah ve ilaç endüstrilerinin yerini aldı ve onları geride bıraktı. Siz de bu laboratuvarlarda çalışacaksınız. Keçiören Belediyesi Teknoloji Merkezi (TEKNOMER) bulunmaktadır. Orada yazılım da üreteceksin. ‘Araba üretemezsin’ dediler. TOGG’u ürettik. Füzelerimiz, insansız savaş uçaklarımız, denizaltımız ve hangardan çıkardığımız Hürkuş’umuz var. Cumhurbaşkanımız ’21’ diyor. yüzyıl Türklerin yüzyılı olacaktır.’ İnşallah sizlerle Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine geleceğiz” dedi.

Başkan Altınok, konuşmasının ardından katılımcılarla birlikte kurdele keserek laboratuvar dersinin açılışını yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu