Haber

Kırsal kesimdeki sevgili dostlara gönüllü destek

 

Nilüfer Belediyesi’nin, kırsalda yaşayan sokak hayvanlarının ağır yaşam koşullarında aç kalmaması için Dnz Pativerse işbirliğiyle başlattığı kampanyada toplanan 500 kilogram mama, sevgili dostlara ulaştırıldı.

 

 

Nilüfer’in kırsal kesimlerinde kış üslerinde yaşam mücadelesi veren sevgili dostlara şefkat eli uzatıldı. Can dostların aç kalmasın diye hem şehir merkezinde hem de kırsalda düzenli olarak yemek dağıtımı yapan Nilüfer Belediyesi, şirketler veya çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği içinde çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de Dnz Pativerse ile gerçekleştirilmiştir. Kampanyada hayvanseverlerin desteğiyle toplanan 500 kilo mama, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Nilüfer Belediye Meclisi gönüllüleri ve Dnz Pativerse çalışanları ile birlikte kırsal mahallelere götürüldü.

Atlas, Kadriye, İnegazi, Güngören, Unçukuru, Maskempınar ve Gölyazı Mahallelerinde sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara mama bırakıldı.

Yemekle karınlarını doyuran can dostları, kendilerine şefkat eli uzatan hayvanseverlere adeta sevgilerini göstermeye çalıştı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Sanem Çetiner, sokak hayvanlarına mama desteğinin yanı sıra tedavi de yaptıklarını belirtti. Onların desteği ile her geçen gün daha fazla sahipsiz hayvana ulaşarak onların yaşam koşullarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Destek olan herkese teşekkür ederim.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu