Haber

Muş’ta kar yağışı yolları kapattı

Türkiye’nin doğusunda arazi teslimi.

Kar yağışı nedeniyle birçok ilde yollar kapandı.

Muş İl Özel İdaresi karla mücadele grubu, bölgedeki tipi ve fırtına nedeniyle kar kalınlığının 4-5 metreye ulaştığı 2500 rakımlı Üçevler küme köy yolunda kar temizleme çalışması başlattı.

Ekipler 7/24 esasına göre çalışır

İş makinesi işletmecisi Haşim İnce, bölgedeki çığ riskine rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti. İnce, 3 günden bu yana 10 köy ve 21 mezara ulaşım sağlayan Üçevler küme köy yolunda karla birlikte harıl harıl çalıştıklarını söyledi. “Üçevler grup köy yolunda fırtına ve tipi nedeniyle kar kalınlığı yer yer 4-5 metreyi buluyor. 7/24 esasına göre çalışıyoruz ama çığ tehlikesine rağmen karla mücadele çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bölgede çığ riski olmasına rağmen vatandaş mağdur olmasın diye bu yolu açıyoruz.”söz konusu.

“Köylere ancak 3 gün sonra ulaşım sağlayabileceğiz”

Bölgede kar kalınlığının 5 metreyi bulduğunu ve çığ tehlikesi korkusuyla çalışmalarını adım adım sürdürebildiklerini belirten İnce, şunları kaydetti: “Köylere ancak 3 gün sonra ulaşım sağlayabileceğiz. Çünkü kar çok serttir. Makineler zorlanıyor. Buna rağmen devletimizin tüm imkanlarını kullanarak karayolunda ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Köylere giden alternatif yol açık ama vatandaşlarımız için bu yol hem kısa hem de rahat.sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu