Haber

Edinburgh Dükü Kupası Türkiye Ayağı Sona Erdi

Dünyanın en prestijli golf turnuvalarından biri olan ve Antalya’nın Serik ilçesinde düzenlenen Duke of Edinburgh Cup’ın Türkiye ayağı sona erdi.

Serik’in Belek turizm merkezinde yer alan Gloria Golf Club sahalarında düzenlenen Duke of Edinburgh Cup Golf Turnuvası sona erdi. Nihat Özdemir, Hamdi Akın, Selahattin Özdoğan, Selim Koray, Korhan Kurdoğlu ve Kaya Çilingiroğlu’nun yanı sıra spor, iş ve sosyal hayatın önde gelen isimlerinin de aralarında bulunduğu 65 sporcunun yarıştığı turnuvanın şampiyonu Cengiz Karaduman oldu. Naz Babaoğlu’nun ikinci olduğu turnuvada çukura en yakın atış ödülünü Kaya Çilingiroğlu alırken, en uzun atış ödülünü de Naz Babaoğlu aldı. Turnuva sonunda ödül töreni düzenlendi. Turnuvada dereceye girenlere ödülleri, Akfen Holding ile Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp tarafından verildi.

Turnuvadan elde edilecek gelirin 6 Şubat Kahramanmaraş depreminden etkilenen gençler yararına kullanılacağı öğrenildi. Turnuvanın finalistleri İngiltere’de düzenlenecek Duke of Edinburgh’s Cup Dünya Finallerine katılmaya hak kazandı.

Ödül töreninin ardından turnuvanın Türkiye ayağının koordinasyonunu üstlenen Pelin Akın Özalp, Cumhuriyetin 100. yılında keyifli bir turnuva geçirdiklerini belirtti. Turnuvadan elde edilen geliri depremden etkilenen çocuklara harcayacaklarını anlatan Özalp, “TİKAV’ın 20. yılını turnuvayla kutladık. Üstelik turnuvanın 100. yıl dönümüne denk gelmesi bizim açımızdan daha da sevindirici oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk kez bu yıl düzenledik. “Umarım uzun yıllar devam eder” diye konuştu. Ailesinde şu ana kadar golf oynayan kimsenin bulunmadığını belirten Özalp, 3 yaşındaki çocuğunun ise şu ana kadar golf oynamadığını ifade etti. oğlu golf oynamaya başlamıştı.

kinikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu